Wacław Mielczarek

cv, wydarzenia, osagniecia
Awatar użytkownika
Wacław Mielczarek

Wacław Mielczarek

Postautor: Wacław Mielczarek » 26 lis 2018, 17:43

Swoją twórczość rozpocząłem w końcu lat 60-tych.Zacząłem od rysunku ołówkiem i kredką.
Tematem prac były portrety osób, portrety ślubne i portrety świętych. W latach 70-tych zacząłem malować
w plakacie i temperze i tu pojawiły się pierwsze pejzaże.W latach 80-tych zacząłem uczęszczać na
spotkania malarskie, które prowadziła Pani Anna Linartas. Wtedy też zacząłem malować farbami olejnymi,
którymi też maluję do dzisiaj. W roku 1987 zaczęła pracę w Domu Kultury w Czarnkowie Pani Grażyna
Rębarz z którą to utworzyliśmy grupę twórców amatorów pod nazwą "ARA". W grupie tej organizowane
były wystawy i plenery malarskie.Z czasów amatorskich miałem wystawy w Czarnkowie, Pile, Ujściu,
Kruszewie, Bydgoszczy, Warszawie, Szczecinie, Gryfinie, Połajewie.W 2007 r. wstąpiłem do Związku
Artystów Plastyków. Brałem czynny udział w Plenerach Malarskich w Maciejówce, Piecniku, Nadarzycach,
oraz Zajączkowie . W latach 2007 -2018 r.organizowałem sporo wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Prace moje zostały również zakwalifikowane na "Salonie Wielkopolskim". Obecnie maluję olejem,
akrylem i pastelą.

Wróć do „ARTYŚCI O SOBIE”