Wojciech Holz

cv, wydarzenia, osagniecia
Awatar użytkownika
Wojciech Holz

Wojciech Holz

Postautor: Wojciech Holz » 20 lut 2018, 18:23

Mieszczuch z urodzenia /bydgoszczanin/, wieśniak z zamiłowania /zofiowianin/.
Maluję od... właściwie nie wiem kiedy, ale tak na "poważnie", o ile poważnym można w ogóle nazywać
malowanie /zwłaszcza/ moje/, zająłem się na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Jak to brzmi !!!
Wtedy nie tylko chwyciłem za pędzel , ale zacząłem Na podstawie się historią sztuki i technikami malarskimi.
Najbardziej polubiłem olejne malarstwo sztalugowe i tego trzymam się do dziś.
Choć ... ale o tym pózniej.
Pierwszą wystawę indywidualną zorganizowałem sobie sam w bufecie zakładowym ówczesnego "Spomaszu",
gdzie pracowałem . Spośród zaprezentowanych dwudziestu kilku prac, po tygodniu zostało siedem.
Resztę pózniej też sprzedałem. Na podstawie przedstawionych prac, zostałem przyjęty do Bydgoskiego
Towarzystwa Plastyków Amatorów. Nie pamiętam, czy nazwa jest poprawna. Miałem legitymację, ale zaginęła.
Drugą wystawę indywidualną miałem też w "Spomaszu", w momencie przekształcenia się tej firmy w "IBIS",
ale wtedy już nie ja zabiegałem o prezentację prac, tylko mnie o to poprosił Zarząd Firmy.
Mimo,że mój obraz nie spełniał regulaminowych warunków kwalifikacyjnych, zawisł na dorocznej
wystawie wyżej wspomnianego Towarzystwa. Wystawy indywidualne, to Dom Kultury w Szubinie.
Tudzież wystawa zbiorowa. Wystawa, wespół z Jagienką w Ujściu i Czarnkowie w "Galerii Pięciu" i ponownie
w Ujściu połączoną z wieczorem poetyckim, na którym recytowano wiersze mojego autorstwa.
Wiersze piszę od jeszcze bardziej nie wiem kiedy niż maluję, ale to głównie do tzw. szuflady.
Od paru lat - i tu dochodzimy do wcześniejszego "choć"... maluję suchym pastelem tarcze strzeleckie dla
Czarnkowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Tego malowania nauczyła mnie Jagineka, która ma na
tym polu i nie tylko na tym, daleko bardziej idące zasługi.
Przez dwie kadencje pełniłem zaszczytną funkcje sekretarz Zarządu Krajowego Związku Artystów Plastyków.
Teraz też trochę maluję, jeszcze mniej piszę. Co będzie dalej ?

Wróć do „ARTYŚCI O SOBIE”