2012

dział dla relacji z działalności ZK
Awatar użytkownika
M.SCIEZYNSKA
Posty: 270

2012

Postautor: M.SCIEZYNSKA » 16 mar 2018, 15:25

Czarnków 16.03.2013.r.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Krajowego ZAP za 2012 rok

Zarząd w składzie:
Grażyna Rębarz – prezes
Stanisław Wojcieszak – wiceprezes
Witold January Grześkowiak – skarbnik
Wojciech Holz – sekretarz


Zarząd spotkał się na czterech zebraniach, na których omawiał sprawy bieżące dotyczące organizacji wystaw, plenerów, dyskutowano nad organizacją XI Salonu Wielkopolskiego, oraz możliwością zmiany składu jury, a także nad terminem i lokalizacją tegorocznego „związkowego opłatka”.


1.Wg aktualnie opłaconych składek ……….. członków
W ubiegłym roku przyjęto 1 członka.
1. Ubiegłoroczna wystawa związkowa połączona z tradycyjnym „opłatkiem” odbyła się w prywatnej galerii Danuty Krüger w Ostrorogu.
2. W ubiegłym roku odbyły się dwa jubileuszowe benefisy połączone z wystawami autorskimi : Ireny Żychowskiej z Wałcza – była to wystawa retrospektywna z okazji 25-lecia pracy twórczej oraz Antoniego Ruta z okazji 45-lecia pracy twórczej. Na XI Salon Wielkopolski zakwalifikowane zostały prace 37 artystów w tym 14 członków naszego Związku czyli wszystkich, którzy prace przysłali. Wyróżnieni zostali min. Andrzej Kołodziejczyk i Gustaw Grelewicz – członkowie Związku. W imieniu Zarządu krajowego przyznane zostało wyróżnienie dla Krzysztofa Kopecia z Katowic. Nagrodą jest trzydniowy pobyt w Zofiówce ufundowany przez Grażynę Rębarz i Wojciecha Holza.
3. Wystawy indywidualne w Galerii Pięciu: Ewa Jabłońska - malarstwo, Antoni Rut - fotografia, Danuta Dagry Grabowska - malarstwo oraz w Restauracji Bohema – Grażyna Jagienka Rębarz – wystawa rysunku i karykatury.
4. Zarząd zorganizował 2 plenery – Eko-plener Łomnica 2012 w Łomnicy i w Mrzeżynie oraz, po raz drugi, Święto Bociana w Zofiowie. To impreza plenerowa skierowana do dzieci wiejskich i młodzieży niepełnosprawnej, połączona z konkursem rysunkowym z nagrodami. Jest ona finansowana przez ZAP i Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Wróć do „Sprawozdanie z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU KRAJOWEGO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość