2015

dział dla relacji z działalności ZK
Awatar użytkownika
M.SCIEZYNSKA
Posty: 270

2015

Postautor: M.SCIEZYNSKA » 16 mar 2018, 15:26

Czarnków 30. 04. 2015

ZWIĄZEK ARTYSTÓW PLASTYKÓW
Zarząd Krajowy
Zarząd Krajowy ZAP organizuje uroczyste obchody 25-lecia istnienia Związku. Obchody Jubileuszu odbędą się 20 czerwca o godz. 15.00 w Stanicy Harcerskiej w Piecniku /ok. 15 km na zachód od Wałcza w kierunku na Mirosławiec i dalej Kalisz Pomorski/.
W związku z tym prosimy o przesłanie do 24 maja:
- listy osób chętnych do udziału i potwierdzenie uczestnictwa.
- wykazu do 3 osób zasłużonych dla Waszego Oddziału.
Potwierdzeniem udziału będzie wpłata na konto ZK ZAP 20 zł od uczestnika .
Dla uczestników istnieje możliwość noclegu.

Na terenie Stanicy organizowana będzie wystawa prac naszych członków,
w związku z tym prosimy osoby wyrażające chęć udziału w imprezie
o przywiezienie ze sobą prac szt. 2.

Ponadto z każdego Oddziału prosimy o jedną pracę dla sponsorów i gości przybyłych na naszą uroczystość. Pracę proszę przesłać na adres :

ZAP Miejskie Centrum Kultury
Ul. Kościuszki 60
64 700 Czarnków
Sekretarz ZK ZAP
Wojciech Holz
czarli50@wp.pl

Awatar użytkownika
M.SCIEZYNSKA
Posty: 270

Re: 2015

Postautor: M.SCIEZYNSKA » 16 mar 2018, 16:32

Czarnków. 23.02.2016.r.SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZK ZAP ZA 2015 ROK.

Na pierwszym zebraniu, w dniu 17.01.2015 nowo wybrany Zarząd ukonstytuował się w następującym składzie:
Prezes – Grażyna Rębarz
Wiceprezes – Stanisław Wojcieszak
Skarbnik – Danuta Kruger
Sekretarz – Wojciech Holz
Członek – Andrzej Binkowski

W 2015 roku Zarząd spotykał się wielokrotnie. Protokółowano tylko te zebrania, na których podejmowano uchwały mające ważki wpływ na działalność Związku.
Opracowano preliminarz finansowy na 2016 rok.
Ustalono program obchodów jubileuszu 25-lecia działalności Związku.
Główne uroczystości miały miejsce na plenerze w Piecniku.
Nagrodzono tam zasłużonych członków Związku okolicznościowymi statuetkami, zorganizowano bankiet z udziałem zaproszonych gości, którzy otrzymali upominki w postaci prac artystycznych naszych członków i częścią artystyczną oraz wystawę poplenerową.
Obchody jubileuszu zakończyła wystawa prezentująca dorobek artystyczny członków Związku, podsumowująca 25 lat pracy twórczej.
Wystawa miała miejsce w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Tam również Zarząd zorganizował tradycyjne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli zaproszeni goście:
m. in. wicestarosta powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, wiceburmistrz Czarnkowa, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.
Zarząd był głównym organizatorem dorocznej ogólnopolskiej wystawy Salon Wielkopolski, w której w tym roku wzięło udział ok. 50 twórców ( w tym 14 członków naszego Związku) prezentując ok. 130 prac.
Troje naszych członków zostało nagrodzonych.
Zarząd zorganizował dwa plenery artystyczne:
III Ogólnopolski Plener Plastyczny - Piecnik 2015. Uczestniczyło w nim 12 osób. Plener trwał 10 dni.
Pierwszy raz zorganizowano dziesięciodniowy Ogólnopolski Plener Malarski „Fabryka chusteczek” w Grabiszycach, w górach Izerskich. Uczestniczyło w nim 10 osób. Podczas jego trwania zorganizowano wycieczkę na zaporę i do zamku Czocha, do „Szklanej Kuźni”- artystycznej wytwórni dzieł ze szkła oraz do Szklarskiej Poręby. Zwiedzaliśmy również ciekawe zakątki gór izerskich po polskiej i po czeskiej stronie. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki ludowej rożnych regionów. Akcentem podsumowującym plener była wystawa poplenerowa, którą obejrzało liczne grono okolicznych mieszkańców.
W związku z rezygnacją z członkostwa w Związku niektórych członków Oddziału Poznańskiego, dokonano reorganizacji tegoż Oddziału. Obowiązki prezesa przejął Stanisław Wojcieszak.
Z powodu braku efektów działalności Komisji Statutowej Zarząd opracował propozycję zmian w Statucie Związku, uznając, że dotychczasowa jego treść stała się nieaktualna.
Zarząd dokonał zmian w swoim składzie stwierdzając, że w jego pracach nie bierze udziału skarbnik. Wobec tego podjęto uchwałę o wykluczeniu ze swojego składu Danuty Kruger i w jej miejsce wybrano poprzedniego skarbnika Witolda Grześkowiaka, który i tak przez cały czas opiekował się majątkiem Związku.
Zarząd postanowił uhonorować nagrodą, w postaci pracy rzeźbiarskiej autorstwa Stanisława Wojcieszaka, dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie za pomoc i przychylność w działaniach Związku Artystów Plastyków.
W 2015 roku przyjęto do Związku 18 osób.
Związek liczy obecnie 128 członków.

Sekretarz Zarządu Krajowego ZAP

Wojciech Holz


Wróć do „Sprawozdanie z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU KRAJOWEGO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość