2016 r.

działalność zarządów na rzecz członków Oddziałów
Awatar użytkownika
ZAP
Posty: 282
Kontaktowanie:

2016 r.

Postautor: ZAP » 16 mar 2018, 16:35

ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKI

Wałbrzych, dnia 14.03.2017 r.SPRAWOZDANIE
z działalności Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków z siedzibą w Wałbrzychu za rok 2016
, oraz zaplanowane czynności na rok 2017.Na początku 2016 roku Oddział Dolnośląski Związku Artystów Plastyków liczył 12 osób, a do grudnia, po szczegółowej analizie kandydatów przez Komisją Artystyczną, przyjęto dodatkowo trzy osoby. W miesiącu luty 2017 roku szeregi naszego oddziału zasiliły jeszcze dwie osoby, i w obecnej chwili Dolnośląski Oddział ZAP liczy 17 osób. W dniu wczorajszym Komisja Artystyczna pozytywnie zaopiniowała dodatkowe dwie osoby do grona artystów ZAP, których pełną dokumentację prześlę do dnia 20-tego marca 2017 roku.
W minionym roku artyści oddziału przedstawili swoje prace na dwóch zbiorowych wystawach, z których pierwsza, w marcu odbyła się w galerii Biblioteki „Pod Atlantami” w Wałbrzychu, a druga, która trwała dwa miesiące odbyła się w komnatach Zamku Książ w Wałbrzychu. Zwiedzający Zamek Książ galerię obrazów artystów naszego oddziału mogli oglądać w miesiącach czerwiec i lipiec. Od zarządu Zamku Książ uzyskaliśmy informację że przez ten okres nasze obrazy obejrzało ponad 30 tys. osób.
Większość artystów Dolnośląskiego Oddziału ZAP w listopadzie wzięła udział w Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Artystów Dolnego Śląska, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 26-go listopada, a główną nagrodę GRAND PRIX otrzymał artysta naszego oddziału Marian Wiekiera.
Obecnie, od 22-go lutego 2017 roku, przez 40 dni trwa kolejna nasza zbiorowa wystawa w galerii będącej na terenie Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
Z tym też muzeum, nasz oddział w miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień zorganizował konkurs plastyczny przeznaczony dla osób dorosłych, którego rozstrzygnięcie nastąpiło na początku września 2016 roku.
Niemalże każdy z artystów Dolnośląskiego Oddziału ZAP, poza w/w zbiorowymi wystawami, swoje prace wystawiał w indywidualnych, autorskich wystawach nie tylko na terenie Dolnego Śląska ale i całego kraju a także i za granicą. Doje artystów: Bernadeta Nowak i Ireneusz Szymik wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Salon jesienny” we Francji, gdzie I. Szymik zdobył nagrodę Grand Prix w akwareli a B. Nowak II Grand Prix w technice olejnej.
W minionym roku mieliśmy w planie zorganizowanie pleneru malarskiego w pięknym regionie Dolnego Śląska, na który chcieliśmy zaprosić chętnych artystów z innych oddziałów ZAP, lecz z uwagi na braki w systemie KRS dot. wyszczególnienia oddziałów a tym samym prawnego zatwierdzenia istnienia tych oddziałów, nie było możliwości pozyskania funduszy na zorganizowanie takiego pleneru, nasze skromne składki w minimalnym stopniu pozwalają nam na uzupełnienie oprawy naszych wystaw.


Verte
W 2017 roku mamy w planie, oprócz istniejącej wystawy w Muzeum Porcelany, zorganizowanie jeszcze dwóch wystaw. Trwają rozmowy dot. organizacji zbiorowej wystawy w Muzeum „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu a także w Biurze Wystaw Artystycznych także w Wałbrzychu.
Jeśli Zarząd Krajowy wywiąże się z obietnicy i spowoduje uzupełnienie braków prawnych w KRS-ie to być może uda nam się zorganizować także plener malarski.
W najbliższym miesiącu, czyli w kwietniu 2017, Hospicjum w Wałbrzychu organizuje coroczny bal charytatywny na którym odbywa się aukcja przedmiotów a fundusze w całości przeznaczane są na pomoc chorym tego hospicjum. Kilkoro artystów naszego oddziału na tą aukcję przekazuje po jednym swoim obrazie.

Po wernisażu wystawy w Muzeum Porcelany, członkowie Dolnośląskiego Oddziału ZAP odbyli zebranie na którym dyskutowano nad planami działań oddziału. Bardzo duże niezadowolenie i wzburzenie podczas zebrania nastąpiło podczas dyskusji nad brakiem możliwości uzyskania dofinansowania gdyż prawnie nasze oddziały nie istnieją ze względu na braki w systemie KRS. Mamy jednak nadzieję że w najbliższych dniach ten stan zostanie zmieniony.
Na zebraniu także jednogłośnie przegłosowano wniosek kierując go na obrady Zjazdu Krajowego aby obniżyć o 30 procent składki roczne przekazywane do Zarządu Krajowego, czyli z 50 procent na 20 procent. Prosimy aby nasz wniosek został odczytany i poddany pod obrady. Informujemy że nasza 17-to osobowa grupa artystów z Dolnego Śląska jest za wprowadzeniem takiej zmiany.

Na koniec serdecznie pozdrawiamy wszystkich artystów zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków.Sporządził:
Prezes Dolnośląskiego Oddziału ZAP
Piotr Pawlicki

Awatar użytkownika
ZAP
Posty: 282
Kontaktowanie:

Re: 2016 r.

Postautor: ZAP » 16 mar 2018, 16:39

Czarnków 16.12.2016.r.
Sprawozdanie z działalności Oddziału Czarnkowsko-Trzcianeckiego
za 2016 rok.

Skład Zarządu Oddziału:
Prezes - Grażyna Rębarz
Sekretarz - Wacław Mielczarek
Skarbnik - Witold Grześkowiak
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący – Wojciech Holz
Członek – Piotr Szlanga
Komisja Artystyczna:
Grażyna Rębarz
Maria Frankowska
Wojciech Holz
Oddział liczy 23 czlonków.

W tym roku Zarząd Oddziału zorganizował jeden plener artystyczny w „Maciejówce” , w maju. Uczestniczyło w nim ośmioro artystów będących członkami ZAP i – gościnnie - dwie artystki spoza Związku.
Pięcioro członków zakwalifikowało się na pokonkursową wystawę „Salon Wielkopolski” 2016. Czworo członków sprawowało wolontariat przy organizacji wystawy „Salon Wielkopolski”.
Grażyna Rębarz w ramach obchodów 25- lecia Ech „Nadnoteckich” miała indywidualną wystawę karykatur. Prezentowała również, wraz z Marią Frankowską, swoje prace a wystawie prac Związku Emerytów i Rencistów w Pilskim Domu Kultury.
Członkowie naszego Oddziału uczestniczyli gościnnie w spotkaniu opłatkowym, w Grodzisku Wielkopolskim, Oddziału Poznańskiego, gdzie na okolicznościowej wystawie prezentowała swoje prace Grażyna Rębarz.
Troje członków uczestniczyło w dorocznym konkursie Twórczości Ludowej i Amatorskiej w Trzciance, gdzie Piotr Szlanga zdobył Pierwszą Nagrodę w kategorii malarstwa.
Członkowie naszego Oddziału uczestniczyli również w plenerach zorganizowanych przez Zarząd Krajowy ZAP w Grabiszycach i Nadarzycach .
Grażyna Rębarz była jurorką w konkursach plastycznych dla dzieci zorganizowanych przez Czarnkowską Straż Pożarną i drugim przez posłankę Marię Małgorzatę Janyskę.

Sekretarz Oddziału Czarnkowsko-Trzcianeckiego
Wacław Mielczarek


Wróć do „SPRAWOZDANIA z działalności ZARZĄDU ODDZIAŁÓW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości