Sprawozdanie Oddziału Dolnośląskiego

działalność ZARZĄDU na rzecz Oddziału. Organizowane plenery , wystawy dla oddziału przez zarząd w roku 2018r.
Awatar użytkownika
M.SCIEZYNSKA
Posty: 270

Sprawozdanie Oddziału Dolnośląskiego

Postautor: M.SCIEZYNSKA » 08 sty 2019, 16:16

Sprawozdanie za 2018 rok.odt
(24.26 KiB) Nie pobierany

Wałbrzych, dnia 08.01.2019 r.Sprawozdanie
z działalności Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków

z siedzibą w Wałbrzychu, za rok 2018.


Dolnośląski Oddział Związku Artystów Plastyków z siedzibą w Wałbrzychu, każdego roku podejmuje działania w celu promowania i rozpowszechniania sztuk plastycznych w środowisku regionu dolnośląskiego. Zarówno zarząd oddziału, jak i wszyscy członkowie naszej grupy dokładają wszelkich starań aby Związek Artystów Plastyków był przykładem w swej działalności całego środowiska artystycznego województwa dolnośląskiego, jak i sąsiadujących województw.
Na przełomie marca i kwietnia 2018 roku Dolnośląski Oddział ZAP zorganizował zbiorową wystawę malarstwa wszystkich członków oddziału w galerii Centrum Kulturalno-Kongrasowym „Witold” w Boguszowie – Gorce.
Członkowie oddziału także podejmują indywidualne działania poszerzając dorobek naszych artystów organizując plenery malarskie w których pierwszeństwo uczestnictwa mają członkowie naszego oddziału. Janusz Proniewisz w minionym roku zorganizował i był komisarzem dwóch plenerów artystycznych. Na przełomie maja i czerwca, we Fromborku odbył się plener pod nazwą „W mieście Kopernika”. Drugi plener J. Proniewicz zorganizował w miejscowości Kwasowo, w Siedlisku Artystycznym pod Akacjami. Plener odbył się w lipcu i jego tytuł to „Sztuka i my”.
Kolejne trzy plenery artystyczne zorganizował członek naszego oddziału Stanisław Pełka.
Na przełomie maja i czerwca, przy współpracy wójta, odbył się plener w miejscowości Pszczew.
Także przy współpracy wójta regionu, we wrześniu S. Pełka zorganizował plener artystyczny w miejscowości Przytoczna. Trzecim spotkaniem artystycznym którego komisarzem był Stanisław Pełka był plener zorganizowany przy współpracy z sołtysem miejscowości Głusko w Drawińskim Parku Narodowym.
Bardzo dużym powodzeniem cieszą się prowadzone przez artystów naszego oddziału warsztaty rysunku i malarstwa, przeznaczone zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych a także seniorów. Ireneusz Szymik, dwa razy w tygodniu prowadzi takie warsztaty w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym miejscowości Krzeszów i miejscowości Pisarzowice. Podobne warsztaty prowadzą także Wiesława Lewandowska, Takis Makandasis i Florian Kohut.
Dolnośląski Oddział ZAP obecnie liczy 18-tu członków, w tym jeden członek Lucyna Wierzbicka jest członkiem honorowym. W 2018 roku z naszych szeregów skreślony został Mirosław Ogiński a na własną prośbę z członkostwa w oddziale zrezygnowała Bernadeta Nowak. Po pozytywnej akceptacji Komisji Artystycznej Zarządu Krajowego ZAP, do artystów dolnośląskiego oddziału ZAP przyjęty został Tadeusz Sułkowski.
Na 2019 rok artyści naszego oddziału mają dalsze ambitne plany swej artystycznej działalności.Sporządził

Piotr Pawlicki

Wróć do „2018r.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości